Czym jest malowanie proszkowe

Czym jest lakierowanie proszkowe

Lakiernia proszkowa to miejsce, do którego możemy zgłosić się gdy mamy do pomalowania jakąś zniszczoną powierzchnię, która później ma być eksploatowana w nieprostych warunkach. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w sytuacji felg samochodowych. Ich żywot nie jest prosty, w ogromnej liczbie przypadków są to masowe spotkania z wieloma krawężnikami, które powodują nie tylko i wyłącznie zniszczenia warstwy lakierniczej, niemniej jednak także ubytki samego metalu, a w konsekwencji korozję powierzchniową.

Aby takie felgi móc ponownie pomalować, najpierw powinno się zedrzeć z nich stary lakier do gołej blachy. Śrutowanie lub piaskowanie jest idealnym sposobem aby zrobić to szybko, równocześnie nie ryzykując dodatkowych uszkodzeń powierzchni samych felg. Zwłaszcza w przypadku materiałów takich jak aluminium jest to ważne, ponieważ jest to materiał dość delikatny.

Kolejnym krokiem jest naniesienie warstwy lakieru w taki sposób, aby była ona możliwie jak najbardziej trwała. Już sam fakt wykonania piaskowania sprawia, że powierzchnia jest gotowa przyjąć nowy lakier, który niewątpliwie będzie się dobrze trzymał. Malowanie proszkowe przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które rozpyla proszek lakierniczy przez dyszę odpowiedniej szerokości. Stosowane jest tutaj spore ciśnienie, a zatem lakier wylatuje z dyszy z ogromną siłą, co ułatwia mu zespolenie się z powierzchnią. Malowanie proszkowe to doskonały sposób by odnowić zniszczoną powierzchnię i uczynić nową powłokę lakierniczą odporną na trudne warunki pracy bądź uszkodzenia mechaniczne.

Więcej informacji na stronie: szkiełkowanie aluminium łódź.

Reklamy