Hurtownia detailingowa

Co kupimy w hurtowni chemicznej

Dość wielu z nas szuka past polerskich odpowiednich do lakieru samochodu albo do ozdobnych detali ogrodzenia lakierowanych ręcznie. Jednym słowem pragniemy odmienić oblicze jakiegoś istotnego dla nas przedmiotu. Pomoże nam w tym hurtownia chemiczna, bo pasty polerskie i tarcze szlifierskie najlepiej jest zakupować po okazyjnej cenie, bo w sytuacji niektórych przedmiotów lakier dość bardzo szybko zalepia tarcze, czyli te krążki z papieru ściernego zakładane na polerkę.

One nie są opcją wystarczającą na sporo metrów drewnianego ogrodzenia lub balustrady i zdarza się, że na jeden parapet powinno się zużyć kilka krążków na jeden parapet, po to aby farbę z olejnej przemienić na lakier bezbarwny. Można też postawić na farbę białą i na wypolerowanie lakieru na wysoki połysk jedynie po to by parapety pasowały do nowych białych mebli wykończonych na wysoki połysk. Jednym słowem pomysłów jest wiele, niemniej jednak zmiana wyglądu nie zakłada podmiany parapetu w jadalni lub w salonie na nowy.

Dlatego sięgamy po krążki do polerowania i narzędzie szlifierskie oraz dodatkowo po chemię z hurtowni chemicznej po to by ten detailing w domu wyszedł smacznie i to nie tylko i wyłącznie w przypadku mebli drewnianych mebli i parapetów. Tego rodzaju odnowa to także meble wyklejane fornirem, które również należą do tych znacznie lepszych od reszty. Chodzi tu o to, że fornir to okleina naturalna której wykonanie jest kosztowne. Dlatego z lakierem w przypadku tych mebli powinna działać przede wszystkim chemia z hurtowni chemiczne. Krążki do polerowania są w tym przypadku tą bardziej radykalną opcją, a krążki do szlifowania to ostateczność, która może zaprzepaścić fornir. No niemniej jednak tego rodzaju opcje również są używane, choćby bardzo często kończy się to sporymi uszkodzeniami mebli oklejonych fornirem. Dlatego łatwiej jest z meblami drewnianymi, bo w ich przypadku tego typu niedociągnięcia można w jakiś sposób naprawić. Mowa tu o nieco głębszym szlifowaniu oraz o bardziej wnikliwym polerowaniu blatów i boku. Tego typu zabiegi są niezbędnymi wówczas gdy pragniemy ukryć nasze błędy, które popełniliśmy na wczesnym etapie odnowy mebla.

Sprawdź również informacje na stronie: hurtownia lakiernicza.

Reklamy